Çiğdem Penn

1999’da Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olan Çiğdem Penn, eğitimine London School of Economics’de Sosyal ve Organizasyonel Psikoloji ile devam etmiştir. Değişim Yönetimi alanında uzmanlaşırken, “Değişime Karşı Direnç ve Kurum Kültürüne Etkisi” master tezini yayınlanmıştır.

Profesyonel hayata İngiltere de giriş yapan Penn, yönetim danışmanlığı ile kariyerine başlamıştır. İki büyük uluslararası araştırma şirketinde çalıştıktan sonra, 2006 yılında Londra’ da Xsights’ı kurmuştur. 2008 yılında Nepal’e taşınan Penn, Birleşmiş Milletler ve UNICEF’in projelerini yürütmüştür. 10 yıla yakın yurtdışında çalışan Penn; Avrupa, Orta Doğu, Orta ve Güney Asya’da başta olmak üzere, farklı coğrafyalarda uluslararası proje takımlarını başarıyla yönetmiştir. 2010 yılında Türkiye’ye yerleşen Penn, Xsights İstanbul ofisini açmıştır.

Uluslararası ve ulusal şirketlere, STK ve Birleşmiş Milletlere, araştırma ve danışmanlık hizmeti vermiş olan Çiğdem Penn, bugün 15 yılı aşan araştırma deneyimi ve farklı sektörlerdeki tecrübelerini, Xsights Araştırma ve Danışmanlık çatısında sunmaktadır. ESOMAR, MRS, TÜAD, TÜGİAD üyesi ve DEİK Türkiye Nepal Kurucu Konsey başkanı olan Çiğdem Penn, evli ve üç çocuk annesi olup, İngilizce ve Fransızca dillerine hâkimdir.